Zapowiedź finału ligi mistrzów – defensywa

Do finału Ligi mistrzów pozostało jeszcze trochę czasu, jednak warto skupić się już na porównaniach wszystkich formacji obu zespołów. Dzięki temu może uda nam się wypracować wspólnymi siłami faworyta i poprawnie wybrać typy bukmacherskie. Chociaż może być o to bardzo trudno.. i dobrze, to w końcu finał. Niech wygra lepszy !

Bramkarz – Tibaut Courtois vs Alisson Becker

Dwóch genialnych bramkarzy, solidnie grających nogami, dzięki temu zespół spokojnie może rozgrywać akcję od samego tyłu. Trudno wskazać tutaj zawodnika lepszego, oby dwóch bramkarzy charakteryzuję duży zasięg ramion, dobra gra na przedpolu, przewidywanie oraz perfekcyjna gra 1vs1. Dlatego tutaj można postawić znak równości, bez wskazania faworyta.

Boczni obrońcy Realu Madryt

Dani Carvalaj / Ferland Mendy – zawodnicy o zróżnicowanej charakterystyce. Dani to zawodnik, który ma za sobą bardzo ciężki sezon, cierpiał przez różnego rodzaju kontuzję, choroby i tak naprawdę do dwu meczu chodził wku..rzony na siebie przez to, że był bez formy, odstawał od reszty zespołu, często nie nadążał. Jego jednym z pierwszych spotkań na dodatek było spotkanie z PSG, gdzie za rywala miał Mbappe.. Ciężko było wskoczyć Mu na swój dobry poziom ale wskoczył i od starcia z Manchesterem City widzimy najlepszego Daniego z ostatnich lat. Wielki plus zespołu. Ferland Mendy również wrócił po kontuzji i zaczyna grać swoje. Jednak Mendy bardzo dużo daję z tyłu, szybki, praktycznie nie przegrywa pojedynków jeden na jeden. Z przodu jednak mały pożytek z tego zawodnika, potrafi podłączyć się i wrzucić piłkę w pełnym biegu, jednak przy grze kombinacyjnej, wiele nie pomaga. Jednak nie świadczy to o osłabianiu zespołu. Solidny zawodnik z walorami defensywnymi.

Boczni obrońcy Liverpoolu

Andy Robertson / Alexander – Arnold.

Arnold to zawodnik, którzy może biegać przez pełne 90 minut, a nawet i więcej. Jest obdarzony świetnym uderzenie z daleka, potrafi odnaleźć się w grze kombinacyjnej, dorzucić świetną piłkę. Do tego wykonuję większość stałych fragmentów gry w drużynie Liverpool-u. Zawodnik kompletny, szybki, silny, pewny siebie, przegrywa mało pojedynków w defensywie. Jednak jeśli na siłę szukalibyśmy Jego słabych punktów to defensywa, czasem złe ustawienie bądź przegrania pojedynku. Jest to jednak szukanie na siłę, zawodnik kompletny, z największego topu ! Moim zdaniem jest to zawodnik, który w każdej drużynie powinien grać w podstawowym składzie, w reprezentacji Anglii również, bez dwóch zdań.

Robertson – zawodnik, którego chciałby mieć każdy trener w zespole. Świetnie ustawia się w defensywie, praktycznie nie przegrywa pojedynków jeden na jeden. Do tego genialna lewa noga, dośrodkowania na tzw. „nos”. Silny fizycznie, szybki, lubiący grę kombinacyjną. Zawodnik kompletny.

Bramkarze na remis. Jednak boczni obrońcy to delikatna przewaga drużyny Liverpoolu, są to zawodnicy, którzy od kilku lat są jednymi z najlepszych bocznych obrońców na świeci. Dani powoli wraca na swój poziom i jeśli utrzyma formę do finału ligi mistrzów to będzie to świetny pojedynek. Mendy delikatnie przegrywa z Robertsonem, który poza tym, że jest świetny w defensywie to dodaje sporo w ofensywie. Ferlan jest doskonały w defensywie, jednak w ofensywie nie potrafi zaoferować dużo pozytywów.

4.5/5 - (2)