Uprawianie sportu w szkole – dlaczego to jest potrzebne dzieciom?

Wraz z rozwojem technologii dzieci mają coraz mniejszą ochotę na to, aby ćwiczyć, bądź też aby spędzać swoje wolne chwile na wolnym powietrzu, bo w końcu technologia zapewnia im rozrywkę o wiele lepszą od tej, którą mogą mieć na dworze, prawda? Dlaczego jednak twoje dzieci powinny ćwiczyć w szkole?

Uprawianie sportu w szkole – dlaczego to jest potrzebne dzieciom?

Coraz więcej dzieci idzie na ,,zwolnienia”

Z najnowszych badań Polskich naukowców wynika, że dzieci i młodzież nie rusza się wystarczająco dużo – z powodu zwolnień z wychowania fizycznego wzrasta też ilość osób otyłych. Jeśli Twoje dziecko nie chce ćwiczyć w szkole, najlepiej dać mu możliwość uprawiania ulubionych sportów. Jednocześnie zawsze możesz pokazać swojemu dziecku dobry przykład, oraz ćwiczyć samemu, zamiast ponaglać je do robienia czegoś, na co ty nie masz ochotę. Dobry czynnik motywujący leży nie tylko w zainteresowaniach dzieci, ale także w naszym obrazowaniu tego im. W końcu, jeśli zaczniesz ćwiczyć z dzieckiem, zrozumie że jest to przyjemna aktywność, bo w końcu jeśli ty to robisz, to czemu ono miałoby tego nie robić?

Jakie są zalety ćwiczeń?

Regularne ćwiczenia mogą wzmocnić całe ciało twojego dziecka, dzięki czemu stale rozwijające się mięśnie mogą lepiej chronić stawy przed kontuzjami. Dodatkowo ćwiczenia w pierwszej klasie pomagają osiągnąć właściwą koordynację, co z pewnością przyda się w przyszłym życiu Twojego dziecka. Ćwiczenia w szkole mogą również pomóc organizmowi w lepszym dotlenieniu i oczywiście mogą również poprawić wydolność całego organizmu.

Ponadto regularne ćwiczenia fizyczne mogą uchronić dzieci przed wadami postawy, co jest dla nas bardzo ważne, aby mieć nadzieję, że dzieci nie będą miały problemów z układem kostnym w wieku dorosłym. Ćwiczenia fizyczne mogą również poprawić zdolności adaptacyjne dzieci i ułatwić młodym ciałom przystosowanie się do zmieniającego się środowiska.

Większość dzieci jest bardzo aktywna, co jest naturalną cechą, której należy używać, a nie tłumić – po pracy możemy zrobić sobie przerwę, co jest zrozumiałe, ale jeśli nasze dziecko jest energiczne, warto zapisać go do jakiejś drużyny sportowej, która ma podobne zainteresowania co ono. Każda młoda osoba potrzebuje ćwiczeń, które mogą być idealnym sposobem na naturalne uwolnienie zbyt dużej ilości energii.

Wskaźnik otyłych dzieci wciąż wzrasta

Nie ma powodu, aby zwolnić otyłe dzieci z obowiązkowych ćwiczeń z wychowania fizycznego. Jeśli twoje dziecko ma problem z otyłością, skonsultuj się przede wszystkim z programem ćwiczeń ekspertów, ponieważ niektóre ćwiczenia nie są obecnie zalecane, ponieważ mogą uszkodzić stawy twojego otyłego dziecka. Lata badań wykazały, że dzieci z nadwagą są bardziej narażone na choroby serca w wieku dorosłym. Zbyt dużo tłuszczu w organizmie zwiększa ryzyko zachorowania na raka, upośledza metabolizm, a także upośledza tolerancję organizmu na glukozę, co w najbliższej przyszłości może narazić dziecko na cukrzycę typu 2. Dlatego najlepiej obserwować, jak dziecko traci na wadze i nie dopuszczać do niego słodyczy.

źródło: https://dtypy.pl/

Oceń nas!