Uprawianie sportu w czasach pandemii – jak to wygląda w nowym reżimie sanitarnym?

Otóż jak wielu z was wie, obecna sytuacja nie jest wcale do pozazdroszczenia. W końcu nic dziwnego, ponieważ wiele się dzieje – dziwna sytuacja z siłowniami, strefa czerwona rozszerzona na cały kraj, na dodatek jeszcze protesty kobiet. Jak więc się w tym wszystkim odnaleźć, i uprawiać sport na spokojnie? Otóż o tym opowiemy już za chwilę.

Uprawianie sportu w czasach pandemii – jak to wygląda w nowym reżimie sanitarnym?

Siłownie

Każdy chyba słyszał o odpłatnym testowaniu siłowni bądź też o kościele ,,św. Ciała”. Z drugiej strony brzmi to interesująco, ale pokazuje też, jak zła jest sytuacja każdego centrum, które oferuje sprzęt fitness. Co to ma wspólnego z chęcią rozpoczęcia ćwiczeń? Cóż, bardzo dużo, bo zaledwie miesiąc lub dwa miesiące temu można było łatwo wejść na salę gimnastyczną, aby ćwiczyć, ale niestety teraz nie mamy takiej opcji. Dlatego zdecydowanie najlepiej uprawiać sport w domu, bo w tym przypadku nawet zakup podstawowego sprzętu (rozciągającej gumy czy nawet sztangi) jest łatwiejszy i wygodniejszy niż gdzieś iść i potencjalnie się zarazić. Naturalnie zakup takiego sprzętu nie jest tani, ale kto nie powiedział, że nie będziesz mógł tego później odsprzedać, prawda?

Bieganie

Jeśli chcesz rozpocząć ćwiczenia w postaci biegania, pamiętaj, że musisz zakrywać twarzy podczas ćwiczeń, zresztą w okresie jesieni najlepiej to zrobić, ponieważ zimne powietrze może sprawić, że zaczerwieni ci się gardło, a infekcja gardła nie jest taka prosta do zwalczenia w okresie jesiennym. Najlepiej nosić czapki, rękawiczki i odzież termoaktywną, aby uniknąć wychłodzenia ciała bez jego przegrzania.

Najlepiej też zacząć biegać tak wcześnie, jak to możliwe, ponieważ faktycznie będziesz mieć najwięcej siły, chociaż możesz zrobić to samo, jeśli masz wystarczająco dużo energii, aby biegać po pracy / szkole. Cóż, miejsce, w którym chcesz biegać, to Twój wybór, ale najlepszym miejscem jest park, las lub inne miejsce, w którym możesz swobodnie biegać. Pamiętaj jednak, żeby nie dać się zafascynować ciemności w lesie, bo w końcu może się zgubić, a nikt nie chce się zgubić w lesie po zmroku, prawda? Jeśli jednak jesteś typowym „mieszkańcem ulicy”, w Twojej okolicy muszą być parki, które warto odwiedzić. Pamiętaj jednak, że na pewno będzie tam więcej ludzi niż zwykle, co sprawia, że bieganie jest nieco uciążliwe.

A co jeśli nie masz na to ochoty?

To zrozumiałe, że nie każdy ma na tyle motywacji, aby zacząć biegać czy ćwiczyć od razu. W końcu można robić wszystko powoli, ale jeśli na przykład nadal jesteś zainteresowany sportem, to czemu na przykład nie zaczniesz obstawiać zakłady sportowe? Może ci to pomóc w dorobieniu trochę do domowego budżetu, nie mówiąc o tym, że bukmacherzy często oferują bonusy na start, dzięki czemu jest mniejsza szansa, że stracisz swoje środki. Naturalnie nikogo na to nie namawiamy, ale warto jest wspomnieć o tym, że bukmacherzy oferują również mecze online za darmo, więc będziesz mógł oglądać swoich ulubionych sportowców – kompletnie za darmo!

źródło: https://bodog.pl

5/5 - (1)