Tenis czy piłka – co wybrać dla dziecka?

Ruch i sport jest bardzo ważnym elementem rozwoju dzieci. Pamiętając o tym, rodzice często podejmują próby zachęcenia swoich dzieci do uprawiania różnego rodzaju dyscyplin sportowych. Wybór najczęściej pada na piłkę nożną, ale również i tenis. Co będzie korzystniejsze dla naszych dzieci?

Piłka nożna i dzieci

Chyba każdy przynajmniej raz w życiu grał w piłkę nożną. Czy to w szkole, czy na podwórku czy rozgrywając mecze ze swoimi kolegami z pracy. Co można powiedzieć o piłce nożnej? Przede wszystkim że nie jest to łatwy sport. Wymaga on bardzo dużej sprawności fizycznej, dzięki czemu korzystnie wpływa na kondycję młodego człowieka. Piłka nożna to również sport kontaktowy, w czasie którego może dochodzić do kontaktu z innymi zawodnikami, a tym samym do mniej lub bardziej poważnych fauli. W ich efekcie każdy z graczy może doświadczyć urazu – nogi, ręki, brzucha, pleców, a nawet głowy. Pod tym względem nie jest to korzystne dla dzieci, których układ kostny nie nabrał jeszcze pełnej wytrzymałości i o złamania jest łatwiej niż w przypadku dorosłej osoby.

Tenis i dzieci

Jak to wygląda w przypadku gry w tenisa? W tym sporcie również jest dużo biegania, jednak na korcie jest tylko 2 graczy nie mających ze sobą bezpośredniego kontaktu. Ewentualne urazy mają najczęściej postać nadwyrężonych mięśni, spowodowanych trzymaniem rakiety i zamachami nią. Jak to natomiast wygląda pod względem finansowym? Który sport jest tańszy do uprawiania i łatwiej dostępny dla dzieci? Czy każdego stać na to, aby wysłać swoje dzieci na zajęcia z nauki gry w tenisa lub piłkę nożną. Na pewno nie jest to mały wydatek, ale są sposoby na jego udźwignięcie.

Jakie są koszty gry w piłkę nożną i tenis?

Bez wątpienia tańszym sportem jest piłka nożna. Przede wszystkim dlatego, że można w nią grać niemal wszędzie – od boiska, przez łąki, pola i ogrody. Jeżeli chodzi o tenis, to w tym przypadku możliwości już nie mamy tak wiele. Aby rozgrywać walki, potrzebny jest kort. Niewiele osób posiada przydomowe korty do tenisa, z tego względu pozostaje tylko ich wynajmowanie. A to już kosztuje. Również zakup niezbędnych akcesoriów do tenisa jest droższy niż kupno butów i piłki. Dobrej jakości rakieta tenisowa kosztuje kilkaset złotych. Do tego trzeba doliczyć obuwie na korty tenisowe, kompletny strój i jeszcze lekcje z trenerem, aby mieć jakiekolwiek podstawowe umiejętności tej gry.

Pieniądze na sport dla dzieci

Rodzice nie chcą odmawiać swoim dzieciom i robią wszystko, by zapewnić im najlepsze warunki do życia. Ta sama zasada dotyczy także sportu. Jeśli twoje dziecko skłania się bardziej do gry w tenisa niż piłkę nożną, na pewno będziesz chciał zrobić wszystko, aby mu to umożliwić. Pożyczka pozabankowa idealnie nadaje się na taki cel – opłacisz z nią lekcje z instruktorem, zapłacisz za korzystanie z kortu tenisowego, a dodatkowo sfinansujesz zakup niezbędnego wyposażenia. Ta sama pożyczka może pomóc rodzicom, których dzieci chcą grać w piłkę nożną i także potrzebują całego wyposażenia.

5/5 - (1)