Real Madryt i FC Barcelona – czy to najwięksi konkurenci w historii piłki nożnej?

Budzisz się i wiesz, że jeszcze tylko trzy dni do kolejnego El Clasico? Rywalizacja pomiędzy Realem Madryt i Barceloną elektryzuje kibiców futbolu. Nie tylko w Hiszpanii, czy Polsce, ale zasadniczo na całym świecie! Wielu fachowców uważa, że są to najwięksi konkurenci w historii (biorąc pod uwagę prezentowany poziom, animozje, czy otoczkę medialne itp.). Jak wygląda historia spotkań pomiędzy Królewskimi i Katalończykami? Kto ostatnio lepiej radzi sobie w tych meczach? O tym wszystkim możesz dowiedzieć się z przygotowanego przez nas artykułu!

Kiedy odbyło się pierwsze starcie?

Źródła historyczne podają, że pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zostało rozegrane już 13 maja 1902 roku. Wtedy to miały miejsce rozgrywki w ramach Pucharu Króla. Grubo ponad 100 lat temu lepiej zaprezentowali się Katalończycy. FC Barcelona pokonała bowiem Real Madryt 3:1. Jak wynika z rozmaitych źródeł, aktualnie mamy za sobą już 249 meczów z cyklu El Clasico. Do tej pory FC Barcelona wygrała 97 razy, a Real Madryt o trzy spotkania więcej. Z kolei 52 mecze zakończyły się rezultatami nierozstrzygniętymi. Najwięcej goli w tych spotkaniach zdobył zaś Lionel Messi. Argentyńczyk pokusił się aż o 18 bramek. Mamy nadzieje, że w niedzielę swój licznik „uruchomi” także Robert Lewandowski. Polak po raz pierwszy w karierze zagra bowiem w El Clasico. I są spore szanse, że chociaż jeden raz wpisze się na listę strzelców.

Jak wyglądały ostatnie mecze?

24 lipca 2022 roku Real Madryt po raz ostatni grał z Barceloną. Był to jednak „tylko” mecz towarzyski. Co ciekawe, oglądało go sporo kibiców z naszego kraju. Nawet pomimo tego, że pora (wczesny poranek) nie była zbyt dogodna. W końcu było to pierwsze spotkanie Roberta Lewandowskiego w nowych barwach. Finalnie Polak bramki nie strzelił, ale FC Barcelona triumfowała 1:0 (Raphinha). Z kolei w ostatniej potyczce ligowej Królewscy mierzyli się u siebie z Katalończykami. Miało to miejsce 20 marca 2022 roku. Wówczas podopieczni Carlo Ancelottiego niespodziewanie wysoko przegrali 0:4. Czas na rewanż? Nie wiesz, gdzie zobaczyć Real – Barcelona za darmo? A bardzo interesujesz się tym spotkaniem? Na szczęście nie trzeba wykupywać bardzo drogich pakietów telewizyjnych itp. Z pomocą przychodzą firmy… hazardowe. W końcu STS, Betclic, czy Fortuna przeprowadzą transmisję z tego niedzielnego spotkania. Wystarczy mieć zasadniczo tylko zarejestrowane konta, aby móc oglądać w akcji Roberta Lewandowskiego przeciwko klubowi z Madrytu.

Rywalizacja w La Lidze jest bardzo zacięta!

Niedzielne spotkanie dziewiątej kolejki jest ważne także z innego względu. Wszystko wskazuje na to, że Real Madryt i FC Barcelona stoczą bój o triumf w tych rozgrywkach. Aktualnie Królewscy i Katalończycy mają po 22 oczka. Ta ekipa, która wygra w niedzielę, będzie miała pewien handicap przed kolejnymi spotkaniami. Jak na razie jedni i drudzy tylko raz stracili punkty w sezonie 2022/23. Zapowiada się zatem genialne spotkanie w Madrycie!

5/5 - (1)