Najpopularniejsze dyscypliny sportowe wśród kobiet

Nie da się ukryć, że coraz więcej kobiet uprawia sporty, ale z drugiej strony warto jest zauważyć, że dopiero teraz uprawianie sportów przez kobiety staje się bardziej zauważalne. Nawet polscy bukmacherzy zaczęli promować typy pod wydarzenia związane z rozgrywkami sportowymi z udziałem kobiet. Jakie więc są teraz najpopularniejsze dyscypliny sportowe, które uprawiają kobiety?

Najpopularniejsze dyscypliny sportowe wśród kobiet

Gimnastyka

Jest to sport wyraźnie zdominowany przez kobiety. Nie da się pominąć tego, że każdy zna machanie wstążkami podczas wspaniałych akrobacji, które dodają dodatkowej energii tej dyscyplinie sportu. Zawody międzynarodowe są podzielone na grupy juniorskie do lat 16 i powyżej 16 lat. Do najważniejszych zawodów sportowych należą Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata w Gimnastyce Rytmicznej, Puchar Świata i Grand Prix. Dla zwykłego widza wydaje się to być prostą dyscypliną, w końcu wystarczy trochę się powyginać, ale z drugiej strony trzeba pamiętać, że nie jest to takie proste, bo trzeba wykazać się doskonałą koordynacją ruchową, nie mówiąc już o tym, że trzeba mieć dość siły, żeby taki występ ukończyć w całości.

Kobiecy baseball

Na pierwszy rzut oka softball nie różni się niczym od baseballu. Dopiero po głębszym spojrzeniu możemy zauważyć, że zarówno pałka jak i piłka są mniejsze, aby dostosować je do mniejszych rąk kobiet. W meczu kobiecego baseballu zawsze bierze udział dziewięciu zawodników z obu drużyn. Główną część boiska do gry stanowi kwadrat – razem z ,,bazą”. Dosłownie większość rzeczy jest po prostu skopiowana z normalnej gry w baseballa . Każda runda tej gry składa się z 7 rund, w których dwie drużyny na przemian atakują i bronią bazy. Naturalnie sport ten jest bardziej popularny w krajach zachodnich, ale ostatnio coraz więcej kobiet go uprawia.

Siatkówka

Nie trzeba dodawać, że wielu mężczyzn lubi siatkówkę kobiet. Nie da się ukryć, że kobiety uprawiające ten sport są bardzo atrakcyjne i są też bardzo odważne. Ponadto, ponieważ siatkówka jest bardzo łatwym sportem (oczywiście dla amatorów), siatkówka jest bardzo popularna, nie wspominając o tym, że wiele pań nauczyło się już zasad gry w szkole. Dlatego dla pań nie jest zaskakujące, że bardzo lubią grać w siatkówkę. Dodatkowo warto jest wspomnieć to, że istnieje wiele drużyn pań, które rozgrywają profesjonalne zawody siatkowe, oraz odnoszą wiele sukcesów. Polki są bardzo zadziorne, na dodatek nie dają tak łatwo za wygraną, jeśli chodzi o piłkę siatkową.

Fitness

Otóż pod tą nazwą kryje się wiele ,,członów” sportu – ponieważ ciężko jest tak naprawdę nazwać to osobną kategorią sportową. Przede wszystkim mowa tutaj o chodzeniu na siłownię, uprawianiu ,,crossfitu” oraz jego pochodnych. Yoga teoretycznie też się zalicza do tej kategorii, jednakże z drugiej strony trzeba wziąć pod uwagę, że jej popularność tak naprawdę przekracza tą kategorię. Wracając do tematu – chodzi mniej więcej o to, że fitness stał się popularny, z racji tego że wiele kobiet po prostu chce wyglądać lepiej, oraz cieszyć się lepszym zdrowiem, więc nic dziwnego, że ten ,,sport” z roku na rok staje się popularniejszy.

Oceń nas!