Jak znaleźć czas na trening?

To zrozumiałe, że większość osób tak naprawdę nie ma pojęcia, jak rozplanować sobie dzień, I jak sprawić, aby mieć zawsze czas na trening. W końcu po pracy ciężko jest ćwiczyć, no I zawsze przecież znajdzie się ku temu jakaś wymówka, prawda? Dlatego też dziś przedstawimy wam najlepsze sposoby na to, aby znaleźć czas na trening!

Zrezygnuj z rzeczy które zajmują ci sporo czasu

Nawyki marnowania czasu mogą być różne, ważne jest, abyśmy zrezygnowali z czynności, które nie są dla nas w jakikolwiek sposób opłacalne, ale zajmują zbyt dużo czasu, a robimy to, ponieważ jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Oczywiście takie nawyki są trudne do zmiany, ale przy odpowiedniej motywacji zdecydowanie możemy to zmienić, oraz znaleźć więcej czasu na treningi. 

Zaplanuj, kiedy możesz ćwiczyć

Jeśli jesteś sfrustrowany tylko dlatego, że musisz starać się znaleźć dla ćwiczeń czas – to postaraj się to ugryźć w inny sposób. Zastanów się, gdzie możesz wcisnąć czas na ćwiczenia w ten sposób, abyś nawet się nie musiał zastanawiać, że wtedy masz je wykonać. W końcu im mniej o tym myślisz, tym tak naprawdę będzie dla ciebie lepiej. Możesz na przykład wcisnąć to pomiędzy pracę a powrót do domu – ponieważ zboczenie z pracy na pół godziny może sprawić, że nagle zyskasz dodatkowy czas. Dodatkowo każdy wie, że często siedzimy na portalach społecznościowych, dziesiątki razy sprawdzamy maile – często również później mówiąc, że zrezygnujemy z tego – jednakże jeśli do tego nie będziemy dążyć, to tego nie zmienimy. Dlatego też ważne jest to, aby spróbować przemyśleć swoje priorytety i obowiązki. Czy w tym momencie absolutnie musisz to zrobić? Pamiętaj, nie ma nic złego w mówieniu „nie”. Tak, wszyscy mamy zobowiązania wobec innych, ale nie zapominaj o sobie. Aby móc pomagać innym, musisz najpierw zadbać o swoje ciało i zdrowie. Ponadto ćwiczenia są doskonałym naturalnym środkiem przeciwdepresyjnym i przeciwstresowym. Nie czekaj, aby zrobić coś dla siebie! 

Pamiętaj, że na początku nie będzie łatwo

Nie da się ukryć, że początkowo będziesz potrzebował naprawdę wiele czasu na to, aby się przygotować, a później następnie ćwiczyć, nie mówiąc już o późniejszym okresie, gdzie odpoczynek po treningu okaże się jeszcze ,,cięższy”, niż zwykle. To jak z obstawianiem zakładów bukmacherskich. Byle jakie typowanie wyników nie daje konkretnych rezultatów, trzeba ćwiczyć i pogłębiać swoją wiedzę. Dopiero po jakimś czasie zaczniesz zauważać pozytywne aspekty twoich treningów, nie mówiąc o tym, że przez jakiś czas będziesz miał zakwasy po treningu, nawet jeśli będzie to krótki trening. Jednakże z drugiej strony nadal jest warto trzymać odpowiednią formę ćwiczeń, ponieważ nawet jeśli będziesz ćwiczył te dwa czy trzy razy w tygodniu, to I tak będzie to lepsze, niż gdybyś nie ćwiczył wcale. 

Dieta

Postaraj się również stopniowo zmienić swoją dietę na lepszą. Nie mówimy tutaj o tym, aby nagle zmienić swoją dietę diametralnie, ale robić to powoli, wprowadzając więcej warzyw oraz owoców, po to aby twój organizm miał dostarczone odpowiednie mikroelementy.

5/5 - (3)