Jak piłka nożna cierpi z powodów koronawirusa?

Niestety, ale jak każdy wie, nie tylko sama piłka nożna cierpi przez epidemię chińskiej pandemii, ale również i wszystkie sporty razem wzięte. Jednakże dlaczego to właśnie zatrzymanie się w miejscu ulubionej dyscypliny sportowej Polaków boli nas najbardziej? O tym już za moment!

Jak piłka nożna cierpi z powodów koronawirusa?

EURO 2020

UEFA nie ma co do tego złudzeń, że euro się w tym roku nie odbędzie. W rzeczywistości ta pandemia nie skończy się nawet w przyszłym roku, ponieważ skutki pandemii prawdopodobnie będą trwać przez długi czas – początkowo wszyscy myśleli, że to potrwa do końca 2021 r. Z drugiej strony, mając wgląd w teraźniejszą sytuację, Covid-19 może nawet nie skończyć się w 2022 roku, co niestety jest datą niezbyt odległą – nawet jeśli zostaną wynalezione odpowiednie szczepionki, ich dystrybucja zajmie dużo czasu, cała logistyka i przygotowania do szczepień, bo większość personelu medycznego zajmuje się teraz czymś innym – nawet ci na stadionie narodowym teraz mają pełne ręce roboty.

Mecze ,,u siebie”

Oczywiście teoretycznie gry sportowe można jeszcze rozgrywać u siebie, ale nie zawsze są na nich obecni kibice, nie wspominając o tym, że trudno jest całkowicie zastąpić piłkę nożną jako sport. W każdym razie tegoroczny sezon sportowy miał duży załamanie, nie mówiąc już o nim. Weźmy jako przykład zdesperowaną siłownię, próbowali nawet zostać kościołem. Niestety, jeśli chcecie zobaczyć chociaż kilka ciekawych gier w tym roku, to niestety musimy Was zawieść, ponieważ większość gier w ogóle się nie odbędzie. 

A co, jeśli ci się nudzi?

Oczywiście, skoro czytasz ten artykuł, możesz być zainteresowany oglądaniem sportu, ale w tej chwili nie jest to możliwe, prawda? Na przykład dobrym pomysłem może być zakup konsoli z Fifą, do grania w gry i sprawdzenie, czy to na pewno jest dla nas. Oczywiście będziesz mógł grać takimi postaciami jak Lewandowski czy Zidane. Co najważniejsze, możesz również oglądać powtórki starych meczów, a nawet rozważyć rozpoczęcie obstawiania ulubionych meczów sportowych. Oczywiście Twoja praca zależy tylko od Ciebie, ale niestety będą zmiany, a treść, którą wprowadzasz zależy tylko od Ciebie, więc pamiętaj, że, jeśli nie wprowadzisz żadnych zmian, trudno będzie później dostosować się do sytuacji. 

Przez pandemię wszyscy są biedniejsi

To dość prosta zależność – nie ma meczy, nie ma kibiców, nie ma kibiców, nie ma wpływów z biletów i transmisji meczów. Naturalnie wydaje się to dość niedorzeczne, ale musimy pamiętać o tym, że jeśli pieniądz przestaje przechodzić z ręki do ręki, to gospodarka hamuje – a w takim wypadku, jak postawił nas covid-19, to można spokojnie powiedzieć, że spadliśmy z rowerka jak już osławiony pan Paweł ze swojego górala. Jeszcze sporo czasu minie, zanim wygrzebiemy się z tej sytuacji.

źródło: https://sporttyp.pl

5/5 - (1)