Ilu jest legalnych bukmacherów w 2020 roku?

Legalne firmy bukmacherskie w Polsce to nie jest rzadkość, na dzień dzisiejszy możemy obstawiać u 18 legalnych bukmacherów – dodatkowo z roku na rok coraz więcej firm stara się o licencję Polskiego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami bukmacherskimi. A co możemy powiedzieć o legalnych bukmacherach w Polsce?

Co wyróżnia legalnych bukmacherów od tych nielegalnych??

Przede wszystkim to, że legalne firmy bukmacherskie posiadają odpowiednią licencję na obrót zakładami bukmacherskimi. Bardzo łatwo również można się dowiedzieć, czy dany bukmacher jest legalnym podmiotem – sposobów na to jest kilka, jeden z nich to oczywiście sprawdzenie, czy dany podmiot posiada odpowiednią formułkę na swojej stronie.

Jak sprawdzić, czy dany bukmacher jest legalny w naszym kraju?

Pierwszą rzeczą którą możemy sprawdzić, aby upewnić się, że dany bukmacher jest legalny – jest to sprawdzenie domeny danej strony internetowej – wystarczy że widzimy na samym końcu ,,.pl” – jeśli jednak ten kawałek znajdzie się w środku, lub też na początku adresu witryny internetowej – to wtedy możemy być pewni że dany bukmacher nie jest legalny w Polskiej sieci internetowej. Co ciekawe, większość nielegalnych firm bukmacherskich, ma swoje strony zablokowane w Polskiej sieci – przez co ci którzy starają się chociaż w minimalnym stopniu przestrzegać Polskiego prawa, wystawili informację na witrynie w stylu ,,Przepraszamy, ale jesteś z Polski – więc nie możesz obstawiać na naszej stronie”, jednakże jak już wcześniej wspominaliśmy, są też i firmy które nic sobie z tego nie robią, jednakże obstawianie u nich może sprawić, że zapłacimy fiskusowi za to później.

Kary za obstawianie u nielegalnych bukmacherów

Jeśli chodzi o kary za obstawianie u nielegalnych bukmacherów – to zazwyczaj jest to kara pieniężna, naturalnie fiskus każe nam zwrócić wszystko co zarobiliśmy na obstawianiu u danego nielegalnego podmiotu, naturalnie z nawiązką. Oczywiście musimy pamiętać, że nasze Ministerstwo Finansów będzie nas ,,ścigał” – nie nielegalnego bukmachera – z racji tego że odprowadzanie podatków to obowiązek graczy z Polski.

Na ten moment istnieje osiemnastu legalnych bukmacherów w Polsce, którzy uzyskali licencję Polskiego Ministerstwa Finansów na obrót zakładami wzajemnymi. Jeśli chodzi o nazwy firm, które mają tą licencję, to są to :

– STS (Star-Typ-Sport – najstarszy Polski bukmacher)

– Fortuna (Jeden z najlepszych bukmacherów na Polskim rynku)

– Betclic ( mimo posiadania licencji na prowadzenie punktów stacjonarnych – Betclic prowadzi swoją działalność aktualnie tylko w sieci)

– PzBuk

– LvBet

– ETOTO

– Milenium

– BetFan

– Forbet

– SuperBet (aktualnie tylko punkty stacjonarne)

– eWinner

– Totolotek

– NobleBet

– TotalBet

– Traf

– Typiko

5/5 - (2)