Faworyci Mistrzostw Świata 2022

Dostrzegasz, że pewne reprezentacje narodowe mają nieco więcej szans – na zanotowanie dobrego wyniku w Katarze – niż inne? Jakie kadry są w gronie faworytów zbliżających się Mistrzostw Świata? Dlaczego eksperci twierdzą, że to właśnie te reprezentacje narodowe będą nadawać ton rywalizacji na katarskim turnieju?

Brazylia

Wydaje się, że najwięcej szans na zdobycie pierwszego miejsca mają właśnie reprezentanci Canarinhos. Brazylijczycy od wielu lat czekają na dobry wynik na imprezie tej rangi. Warto zaznaczyć, że piłkarze z Kraju Kawy po raz ostatnio triumfowali na mundialu w Korei Południowej i Japonii, czyli w 2002 roku. Wtedy to w finale Brazylijczycy pokonali Niemców 2:0. Obie bramki zdobył zaś Ronaldo. Potem Canarinhos nie zdołali wywalczyć ani razu nawet brązowego medalu. Dużo wskazuje na to, że teraz może się to zmienić. Brazylia ma bardzo dobrego, analitycznego selekcjonera Tite. Powołał on najlepszych zawodników za aktualne umiejętności, a nie za „nazwisko”. W kadrze na mundial nie znalazł się m.in. Roberto Firmino. Dodatkowo Brazylia praktycznie na każdej pozycji ma znakomitych zawodników. Począwszy od bramki, a skończywszy na linii ataku. W świetnej formie jest Neymar Junior. Brazylijczyk prezentuje się kapitalnie grając na co dzień dla PSG. Nie tylko strzela sporo goli, ale także regularnie asystuje. Jeśli Neymar Junior utrzyma taką dyspozycję, to Brazylia rzeczywiście może zajść na tym turnieju bardzo daleko!

Argentyna

W grupie reprezentacji narodowych, które mogą odegrać znaczącą rolę na Mistrzostwach Świata w Katarze są reprezentanci Albicelestes, czyli nasi grupowi rywale. Wydaje się, że to właśnie może być ten moment dla Lionela Messiego i spółki. Argentyna wreszcie ma bardzo dobrego selekcjonera. Jest nim Lionel Scaloni. Zawodnicy Albicelestes dawno nie przegrali żadnej potyczki. Nie dziwi, że gracze obstawiają zatem rozmaite zakłady na MŚ 2022 właśnie w kierunku Argentyńczyków. Najbardziej odważni typują, że piłkarze Lionela Scaloniego wygrają cały turniej. Inni zaś twierdzą, że awansują minimum do strefy medalowej. Warto zaś wiedzieć, że topowe podmioty bukmacherskie dają tutaj spore pole do popisu. Możesz bowiem swobodnie obstawiać rozmaite zakłady długoterminowe lub krótkoterminowe. Warto zaznaczyć, że Albicelestes w końcu mają nie tylko trenera, który potrafi okiełznać największe gwiazdy. Dodatkowo w znakomitej formie spisuje się Lionel Messi. Nie jest wykluczone, że Argentyna spotka się w finale z Brazylią. Wówczas Albicelestes zagraliby o pierwszy triumf na imprezie tej rangi od 1986 roku.

Francja

Trójkolorowi bronią tytułu. Warto przypomnieć, że podopieczni Didiera Deschampsa zajęli pierwsze miejsce na Mistrzostwach Świata w Rosji cztery lata temu. Wówczas w finale ograli Chorwatów 4:2. Teraz także Francuzi mogą być bardzo groźni. Ich kadra jest naszpikowana gwiazdami. Oficjalnie został już powołany Karim Benzema, który dobrze spisuje się w barwach Realu Madryt (szczególnie było to widoczne w poprzedniej kampanii). A firmy bukmacherskie przyjmują sporo zakładów na to, że Francja powtórzy wyczyn sprzed czterech lat.

5/5 - (1)