Ekstraklasa czy ligi egzotyczne? Na co warto postawić zakład?

Dla wielu kibiców piłkarskich zakłady w Superbet to nieodłączna część pasji, ale i ogromne emocje. Nie wspominając o radości, kiedy typowane przez nas wyniki „siądą”. Wielu początkujących typerów zastanawia się na forach internetowych, czy lepiej jest obstawiać wielkie mecze największych sław po niskich stawkach, czy może przerzucić się na znacznie mniej popularną w Europie ligę egzotyczną, która może sprawiać niespodzianki, ale często też ma pewnych mistrzów jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek? Jak się okazuje i tu, i tu, można znaleźć prawdziwe typerskie perełki. Sprawdźmy zatem, jak to wygląda w praktyce i ustalmy tak naprawdę, czym charakteryzuje się ta mityczna „liga egzotyczna”.

Wybierz, na czym ci zależy najbardziej

Ostatecznie w robieniu zakładów w Superbet chodzi o to, żeby wygrać pieniądze za dobrze rozegraną strategię czy nadnaturalne przeczucia związane z konkretnymi spotkaniami. Wielu mówi, że obstawianie polskiej Ekstraklasy jest bardziej emocjonujące, niż stabilnych zachodnich lig, gdzie układ sił jest w pewnym stopniu zakonserwowany. Trzeba przyznać, że jest w tym sporo prawdy, bo na naszym rodzimym podwórku, mimo obecności wielu „pewnych” faworytów w Superbet i nie zawsze wysokich stawek, można się nieźle zdziwić, gdy wysokie kursy wchodzą na gładko.

Jedni powiedzą, że to generuje ligowy chaos i nieprzewidywalność (tak zresztą znane z tych właśnie egzotycznych lig), a inni stwierdzą, że tak działa poprawa jakości ligi. Ekipy, na które mało kto stawiał, wspierane transferami, regularną pracą nad słabymi stronami, nieustannym trenowaniem formy – po prostu przychodzi czas, że zaskakują nie tylko własnych kibiców, ale i cały świat. I jeśli to odpowiednio wcześnie dostrzeżemy, na pewno tego rodzaju zakłady dadzą nam większą adrenalinę podczas oglądania zmagań. Jednak osoby stawiające w tej branży pierwsze kroki, mogą zacząć od czegoś łatwiejszego.

Przewidywalna liga egzotyczna?

Dość powszechnie na forach internetowych można znaleźć wpisy mówiące o niezmiennych faworytach w mniej znanych ligach, również tych zwanych egzotycznymi. Postawienie na nich jest zwykle pewnym sukcesem – takie zakłady dają niewielkie pieniądze, za to można je zarabiać regularnie, zupełnie inaczej, niż w przypadku ligi europejskiej – tam wyrównany poziom drużyn biorących udział w zmaganiach może wiele namieszać (również w zakładach oraz w wysokości wygranych). Nie jest to rzecz jasna regułą, natomiast często zdarza się, że ligi afrykańskie czy azjatyckie mają jednego czy dwóch murowanych faworytów do mistrzostwa na długo przed rozpoczęciem sezonu.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w szeroko pojętych ligach egzotycznych piłka nożna często nie jest postrzegana jako sport narodowy, jest traktowana mniej emocjonalnie, a poziom drużyn zazwyczaj nie rozwija się bardzo dynamicznie z sezonu na sezon. Co za tym idzie – trudno o wielkie niespodzianki. Dlatego, jeśli chodzi o początkujących typerów, warto lepiej przyjrzeć się właśnie temu wycinkowi ze świata piłki nożnej i to na nim nauczyć się grać i obstawiać bez strat.

5/5 - (1)